01-10-2019

Dlaczego warto zainwestować w mikroskopowe leczenie kanałowe?

Dlaczego pod mikroskopem?

Pracując pod mikroskopem lekarz widzi dokładnie przebieg kanału i może z łatwością rozpoznać odmienności anatomiczne i optymalnie dostosować sposób ich opracowania. Im bardziej skomplikowany układ kanałów, tym różnica w skuteczności pomiędzy leczeniem tradycyjnym i mikroskopowym rośnie. W niektórych wyjątkowych przypadkach możliwe jest wyłącznie leczenie mikroskopowe.

Pomijając skuteczność, leczenie mikroskopowe oszczędza Twój czas. Na ogół jest to tylko jedna wizyta trwająca od 1,5 godziny do 3 godzin.

 

A co z komfortem leczenia?

Według mnie również komfort leczenia jest wyższy.  W czasie zabiegu pacjent ma założoną specjalną gumę (koferdam), która zapewnia sterylność leczenia, ułatwia trzymanie otwartej buzi i dodatkowo pozwala na sprawne przełykanie śliny. Nie używamy żadnych wałeczków.

 

Czy warto zainwestować?

Obiektywnie rzecz biorąc minusem tego rodzaju leczenia jest jego cena, na którą składa się kosztowne instrumentarium i oprzyrządowanie. Jednak, jeżeli zdecydujesz się na leczenie tradycyjne i okaże się ono nieskuteczne, to i tak będziesz zmuszony wykonać powtórne leczenie kanałowe w technice mikroskopowej. W efekcie czego zapłacisz więcej.

Dodatkowo powtórne leczenie kanałowe jest zdecydowanie trudniejsze i nawet w technice mikroskopowej możemy nie osiągnąć już ideału, co przekłada się na wyższe ryzyko niepowodzenia. Dlatego w naszej klinice od 13 lat wykonujemy tylko i wyłącznie leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu zabiegowego.

Opracowanie

Szymon Matuszewski

Lekarz stomatolog